Низькопробний фейк ТАСС про “смертну кару від сбу” для зрадника – Без Брехні
Пропаганда-СТОП

Низькопробний фейк ТАСС про “смертну кару від сбу” для зрадника

Центральна інформагенція канал Росії ТАСС взяла відвертий фейк про СБУ, написаний поганою російською мовою, і без мінімальної перевірки за чисту монету видав його в новинах.   

 

Багато хто ще з довоєнних часів за звичкою уявляв, що центральні росЗМІ – це якийсь вищий рівень. Представники багатьох укрзмі їм заздрили (фінансування ж з газових грошей не порівняти з українським), запрошували хароших русскіх на лекції та роботу, мавпували їхні стиль та вимову. Чого вартують хоча б десанти кисєльових.

А наразі навіть найцентральніші росЗМІ показали, що їх справжній рівень – брехлива україноненависницька пропаганда та низькопробні фейки. Жодних стандартів журналістики – все лише для підтримання рівня ненависті та бажання знищувати українців у російського глядача.

 

ТЕЗА: ТАСС, а пізніше РТ взяли собі в стрічку відвертий фейк-підробку про те, як нібито «СБУ» залякує поліцейських-зрадників на Запоріжжі смертною карою. 

Ще можна було частково списати на тупість журналістів, коли вони поширювали підробні документи нібито від Генштабу чи Міноборони, написані українською через Гугл-перекладач. Ну не спроможні вони українською читати.

Але цього разу «документ» був написаний російською мовою. Хоч примітивною, з кричущими помилками, але ж слова там російські. І якби журналісти лишень прочитали цю маячню, навіть без перевірки фактів, було б соромно виставляти таке в етер. Але де росЗМІ, а де журналістські стандарти. 

Отже, з посиланням на окупантське УВД по Мелітополю, росіяни поширили листочок незрозумілого тексту, без реквізитів і шапки, який одночасно у них і «вирок», і «вимога СБУ». Але текст починається зі слова СБУ, тому «поліція» окупантів поставила  на листочку свою печатку з двоголовим птахом і всерйоз видає це за справжній «документ». 

 

З усього виглядає, що це кілька приватних повідомлень чи коментарів з соцмереж  якомусь відставному «мєнту» (так в тексті) про його співпрацю з ворогом. Звісно ж автори бажають не «щастя-здоров`я» за зраду Батьківщини, а лякають «смертною карою від СБУ». Подробиці особистого сімейного життя зрадника, його можливі маршрути втечі, про які повідомляють у листі, свідчать, що писали явно не просто знайомі, а місцеві. І з цією перепискою зрадник очевидно прибіг до «поліції».

Чому це не лист від СБУ

По-перше, текст написано російською мовою. 

По-друге, якби СБУ щось і надсилала підозрюваному в держзраді, то це був би процесуальний документ «Підозра» на бланку, а не якась лякалка у переписці.

По-третє, який може бути вирок «смертна кара згідно з КК України», якщо в Україні смертну кару скасовано з 2000 року. На період дії воєнного часу навіть за найтяжчі злочини смертну кару не повернули. Це неможливо зробити. Тому не існує ніякого «закона воєнного врємєні», яким прикриваються в тексті – це був радянський інструмент для безпідставних розстрілів. 

По-четверте, не витримує жодної критики сам стиль та якість тексту. З лексичного наповнення видно, що це не канцелярит, притаманний держорганам, перекладений на російську, а примітивна розмовна «російська» мова, якою говорять зросійщені мешканці Запоріжжя. До того ж не найосвіченіші. Чого вартують лише фрази: «вьі еще сотрудник СБУ и владеете информацией государственной секретности», «настаиваем вам гражданин эвакуировать вашу жену, дочь…», «где только здесь гарантируется им безопасность», «даже ваша дочь в Крьіму о вас нелестно отзьівалась, (сказала что вьі ментяра кончиньій на всю голову) и этому есть куча свидетелей» тощо. Та навіть в найважливішій фразі «смертная казнь» автор примудрився зробити помилку, написавши «сертная». 

 

Це самодіяльність від місцевих патріотів, які знають, де у зрадника живуть діти/онуки і які вирішили його полякати. Шантаж онуками за кордоном та порада накласти на себе руки – ну ніяк не робота СБУ. Якби це писали місцеві «поліцейські», то вони б викрили себе канцеляритом, намагаючись зробити лист більш подібним до офіційного «від СБУ». 

 

І оцю навіть не підробку на щось, а відверту маячню, ТАСС/РашаТудей видають десь між новинами про запуск вантажного космічного корабля та втечею Собчак, як справжню новину. Вкотре доводиться констатувати, що в росії не лишилося ЗМІ, з яких можна дізнатися новини, а лишень фейки та держпропаганду про Україну та Захід. 

 

Читати статтю
Back to top button
Optimized with PageSpeed Ninja