Факти про 22 пріоритети розвитку оборони у ЄС на тлі аналізу війни росії проти України – Без Брехні
ФактчекФактчек NEWS

Факти про 22 пріоритети розвитку оборони у ЄС на тлі аналізу війни росії проти України

Європейське оборонне агентство (EDA) окреслило 22 пріоритети для розвитку європейської оборони на основі досвіду, отриманого під час повномасштабного російського вторгнення в Україну. http://surl.li/nevah

Як підкреслює EDA, пріоритети відображають військові реалії, що спостерігаються в Україні, сприяють оборонним цілям ЄС і покликані “привести до реалізації конкретних проєктів” на тлі постійного недофінансування та недостатньої європейської співпраці у сфері оборони.

 

Двадцять два пріоритети оборонної політики ЄС містять чотирнадцять пріоритетів у п’яти військових сферах і вісім пріоритетів, пов’язаних зі стратегічними силами і засобами посилення.

Серед них згадується заклик до мобільних і технологічно сумісних сухопутних сил, необхідність інтегрованої протиповітряної і протиракетної оборони, модернізація і розвиток бойових танків, бойових машин піхоти і бронетранспортерів, а також засоби протидії дронам.

EDA окремо підкреслює, що повномасштабна війна проти України підкреслює нагальну потребу покращити військову мобільність сил у ЄС і за його межами, а також покласти край нестачі засобів військової розвідки, зокрема й із застосуванням дронів.

Пріоритети також стосуються посилення оперативної сумісності та покращення спільного реагування між цивільними і військовими службами в контексті запобігання атак на підводну інфраструктуру.

Паралельно з цим Президент Європейської ради Шарль Мішель розпочинає консультації з лідерами країн Євросоюзу про стратегічний порядок денний для об’єднання на наступні роки.

За словами Президент, лідери обговорять, як покращити політичні підходи ЄС, щоб зробити об’єднання сильнішим; як фінансувати спільні пріоритети, як зробити процес ухвалення рішень у Євросоюзі “адекватним для викликів, які чекають нас”.

Перша з серії таких зустрічей відбулася ввечері у Берліні, на ній були присутні канцлер Німеччини Олаф Шольц, австрійський канцлер Карл Негаммер, прем’єр Угорщини Віктор Орбан, президент Литви Гітанас Науседа, прем’єр Бельгії Александр де Кроо, прем’єр Греції Кіріакос Міцотакіс, президент Кіпру Нікос Христодулідіс. Згідно з графіком, оприлюдненим Єврорадою, наступна зустріч в рамках стратегічних консультацій відбудеться 14 листопада у Копенгагені за участі лідерів Данії, Швеції, Фінляндії, Латвії, Болгарії та Ірландії, а третя – 16 листопада у Загребі.

Як відомо, у ЄС вже деякий час триває дискусія про необхідність певних реформ для того, щоб адаптувати об’єднання до сучасних викликів та зробити процес ухвалення рішень ефективнішим.

Донедавна переважала думка про те, що ці масштабні зміни потрібно проводити до наступного розширення Євросоюзу (що відтак ставить під загрозу вступ України та інших кандидатів в осяжній перспективі). Проте згодом побільшало голосів за те, що розширення Євросоюзу не має бути прив’язане до цієї реформи.

Ще по темі:

Читати статтю
Back to top button
Optimized with PageSpeed Ninja