Фейкова медаль за Белгород та Вороніж від ГУР – Без Брехні
ЗапоріжжяФактчекФактчек-регіон

Фейкова медаль за Белгород та Вороніж від ГУР

Ввечері 9 травня через твіттер закинули фото медалі нібито від Головного управління розвідки МО “За возз’єднання Слобожанських земель”. 

Фото зроблені дуже якісно, на одному крупним планом показано медаль з обох боків. На іншому – обкладинка посвідчення до відзнаки і нібито бланк замовлення на тираж 100 штук таких медалей. На бланку зазначені міста Курськ, Брянськ, Вороніж, за “возз’єднання” яких нібито будуть вручати ці відзнаки.

Воно то очевидний смішний фейк, але до перевірки треба все одно треба ставитися серйозно.

Складність перевірки полягає в тому, що у відкритому доступі наказів керівника ГУР про жодні, навіть справжні відзнаки – немає. Немає Наказу чи Положення ні про справжню медаль “За Бойові заслуги”, ні про відзнаку “За сприяння воєнній розвідці”, яку зі скандалом вручали “блогерці”. 

Сторінка на сайті ГУР, де раніше розміщалася інформація про відомчі нагороди, давно недоступна. І кеші всі підчищені. Остання згадка на геральдичному форумі про Положення про заохочувальну відзнаку Головного управління розвідки датується січнем 2011 року.

Сторінку з відомчими відзнаками ГУР МО видалено /Скріншот з сайту gur.gov.ua

 

У відкритому доступі є накази про нагороди чи відзнаки від Міністерства оборони та окремо відзнаки Головнокомандувача ЗСУ, проте  ГУР-івські медалі в тих наказах не фігурують. Єдиний Наказ начальника ГУР МО, який вдалося знайти – це про відомчі заохочувальні відзнаки “Холодна зброя” та “Вогнепальна зброя”. Тобто це теж явно не про медалі.

Водночас на сайтах виробників медалей налічується 14 відзнак ГУР МО: медалі, нагрудні знаки, брелоки та навіть затискач краватки. https://bit.ly/45013Wy Медалі “За возз’єднання Слобожанських земель” там нема.

Отже, документально підтвердити справжність медалі ми не можемо. Зате можемо підтвердити підробку. 

По-перше, на медалі з фото висить плашка з назвою міста “Белгород”, а в листку “замовлення” зазначені лише: “Курськ, Брянськ, Вороніж”. Тобто фото медалі вже не відповідає навіть власній легенді.


По-друге: на справжній медалі ГУР МО, яка має назву “Україна – понад усе”, на аверсі міститься напис “Воєнна розвідка України”. На звороті нічого немає. На іншій медалі  напис “За бойові заслуги” поміщено на передній стороні, над емблемою ГУР МО, жодного напису про розвідку нема. На всіх інших медалях на кшталт “ветеран воєнної розвідки” і тому подібних, використовується лише найменування “воєнна розвідка України”. 

На підробній “медалі за Белгород” на аверсі – емблема ГУР МО з совою, а на звороті написано “Головне управління розвідки”. 


По-третє: на листку замовлення назва Воронєжа написана Вороніж, наразі так називається лише село в Сумській області. Якщо припустити, що це намагання написати назву так, як подекуди писали в Україні до 30 років 20 ст., то тоді виникає питання до Белгорода, який мав би бути написаний як Білгород.

Ну і найголовніше: в наших воєнних цілях немає захоплення територій, що не належали Україні після 1991 року, лише повернення своїх в міжнародно-визнаних кордонах.

 

Матеріал підготовлено фахівцями видання “Запорізький центр розслідувань” 

Читати статтю
Back to top button
Optimized with PageSpeed Ninja