ФЕЙКОВИЙ ЛИСТ Головнокомандувачу Залужному про те, що гілекоптер МВС над Броварами збила ракета «Ігла» – Без Брехні
Фактчек

ФЕЙКОВИЙ ЛИСТ Головнокомандувачу Залужному про те, що гілекоптер МВС над Броварами збила ракета «Ігла»

Аби очорнити і дискредитувати ЗСУ і її керівництво, пропаганда не нехтує створенням фейків на тлі людських смертей і трагедій. Сьогодні телеграм-каналами поширився фейковий лист на ім’я Головнокомандувача  ЗСУ Валерія Залужного нібито про те, що гелікоптер з керівництвом МВС України над Броварами 18 січня збито ракетою «Ігла». Чому це фейк – далі у матеріалі.

 

У фейковому листі до Головнокомандувача звертається Командувач повітряного командування «Центр» генерал-лейтенант Анатолій Кривоножко.

У листі він повідомляє, що нібито слідство, яке ведуть СБУ і Генпрокуратура має докази які можливо вказують на збиття гелікоптера із ПЗРК «Ігла» силами відділення 96-ї зенітно ракетної бригади командування «Центр».

Одразу слід зауважити, що збиття гелікоптера з ПЗРК українськими військовими – була чи ключовою «версією» російської пропаганди, яку вона почала поширювати буквально у перші хвилини після трагедії. Ми писали про це детально у оперативному матеріалі ще 18 січня (посилання на матеріал: http://surl.li/eqwgi ).

Тож поява такого листа нині не випадкова. Дата на фейковому документі якраз 18 січня.. Тобто пропаганда цим хоче показати, що буквально в той день керівництво ЗСУ «мало інформацію про збиття ракетою ПЗРК» і лист – документальне тому підтвердження.

Але це не відповідає дійсності. Як і тоді у день трагедії, так і по сьогоднішній день слідством розглядається три версії трагедії:

  • порушення правил польоту;
  • технічна несправність гелікоптера;
  • умисні дії щодо знищення транспортного засобу.

Проте у версії «умисні дії щодо знищення транспортного засобу» версія про збиття ракетою ПЗРК та ще й українською не розглядається. Принаймні з часу катастрофи подібних заяв від офіційних органів слідства не було.

До того ж сам фейковий документ – і це вже класична ознака фальсифікату пропагандистів – містить помилки. Так наприклад, по батькові Анатолія Кривоножко «перекладено» неправильно. Він Михайлович, а у листі він позначений із скороченням А.Н. Також, у лівій частині листа у титульному написі «Міністерство оборони України», в кінці слова Україна – російська літера «ы».

Тож маємо черговий недофейк пропагандистів недофедерації.

Ще по темі:

Читати статтю
Back to top button
Optimized with PageSpeed Ninja