Маніпуляція “страниюей” про те, що 46% українців з прифронтових зон готові на мир в обмін на території – Без Брехні
ФактчекФактчек-регіонХерсонщина

Маніпуляція “страниюей” про те, що 46% українців з прифронтових зон готові на мир в обмін на території

Псевдо ЗМІ Страна. юа опублікувала спотворені результати опитування КМІС, заявивши, що нібито 46% мешканців прифронтових областей виступають за завершення війни без повернення територій. Це не відповідає дійсності. Деталі того, як маніпулювало вилання із сумнівною репутацією – далі у матеріалі. 

 

Упродовж 29 листопада-9 грудня 2023 року Київський міжнародний інститут соціології (КМІС) провів власне всеукраїнське опитування громадської думки «Омнібус»: http://surl.li/oglbw 

Якщо ми подивимось на оригінал опитування, то побачимо такі результати:

Більшість респондентів – 58% – наразі схиляються до думки, що навіть у разі суттєвого скорочення Західної допомоги варто все одно продовжувати бойові дії для тиску на окупантів, навіть з урахування ризиків для територій, які контролюються Україною зараз.

Натомість на Півдні й Сході думки розділилися приблизно навпіл з лише незначним переважанням думки про продовження бойових дій. Так, на Півдні 46%, а на Сході 47% вважають, що навіть в умовах обмеженої Західної допомоги бойові дії мають продовжуватися. Водночас відповідно, 40% і 42% готові на припинення бойових дій.

В жодному з варіантів не сказано про те, що якась частина суспільства готова поступитися територіями. Натомість є формулювання: “Бойові дії припиняються з серйозними гарантіями безпеки від Заходу, проте визволення територій відкладається на невизначене майбутнє”.

Що дещо відрізняється від цитати Страни: “На юге и востоке Украины, то есть, в прифронтовых областях, более 45% жителей выступают за прекращение войны без возврата захваченных территорий”.

Так, частка людей готових на територіальні поступки зростає. Відно до опитування, від травня до грудня ця кількість зросла на 9% (з 10% до 19%), свідчить опитування КМІС. Проте аж ніяк не становить 46%

Також в КМІС додають, що варто одразу зазначити, “що в цьому випадку важливу роль відіграє фактор близькості до лінії фронту. Південь і Схід значно ближчі до зони активних бойових дій, що значною мірою зумовлює вищу готовність в умовах обмеження допомоги на припинення бойових дій (хоча, нагадаємо, абсолютна більшість у цих регіонах вірять, що з належною допомогою Україна може досягти успіху)”.

 

Матеріал підготовлено фахівцями видання “Вгору” в рамках ініціативи Мережа проектів з протидії дезінформації 

Ще по темі:

Читати статтю
Back to top button
Optimized with PageSpeed Ninja