МАНІПУЛЯЦІЯ пропаганди на тему «включення польської мови до предметів ЗНО» - Без Брехні
ЗапоріжжяФактчекФактчек-регіон

МАНІПУЛЯЦІЯ пропаганди на тему «включення польської мови до предметів ЗНО»

Вчора низка проросійських телеграм-каналів, таких як наприклад – «Одесса INFO», «Украина Сейчас: новости», «Правда дмитрия спивака» – та відверто російські, поширили провокаційну інформацію про включення до предметів ЗНО польської мови. Всі вони посилаються на, начебто заяву віце-прем’єр-міністра Ірини Верещук. Чому це не зовсім так, як подають у вкидах – далі у матеріалі.

 

У Міністерстві з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України 31 січня відбулася нарада, до якої долучилися представники Міністерства освіти і науки й Українського центру оцінювання якості освіти.

Як зазначається на офіційному сайті міністерства, було обговорення про необхідність тісної гуманітарної й освітньої взаємодії України та європейських держав. Передусім Польщі. Зокрема, про можливість включення польської мови до переліку навчальних предметів, з яких проводиться зовнішнє незалежне оцінювання. http://surl.li/eqmyt

«Об’єднання з поляками – запорука сталого розвитку та безпеки. Освіта і мова – це головні інструменти, з яких починається таке об’єднання. Маємо переходити до конкретних дій, щоб інтегруватися у європейський простір. Перший крок – вивчення мов країн-сусідів. І цей крок має бути обопільним: поляки готові включити українську мову як іноземну до переліку навчальних предметів. В той же час українська сторона має розробити стратегію складання іспитів з польської мови. І якщо для цього потрібно вносити зміни до законодавства, необхідно розпочинати цей процес вже сьогодні», – зазначила вона.

Наразі для громадян Польщі в МОН України опрацьовують алгоритм визнання та зарахування результатів Egzamin maturalny (польська матура) при вступі до українських навчальних закладів.

Віце-прем’єр-міністр наголосила на підтримці зареєстрованого в парламенті урядового законопроекту № 8228-1, який спростить як нашим громадянам, так і полякам процес вступу до українських і польських навчальних закладів.

Так, у Польщі визнаються українські документи про базову загальну середню освіту (атестати про закінчення 9 класу). Так само як і результати ЗНО зараховуються для вступу у польські вищі навчальні заклади.

«Українська сторона відкрита до співпраці з Польщею на всіх рівнях, щоб забезпечити доступ нашої молоді до якісної європейської освіти», – резюмувала Ірина Верещук. http://surl.li/eqmyt

Ну тобто мова йде про інтеграцію, спрощення отримання вищої освіти як поляків в Україні, так і українців у Польщі.

Проте пропагандисти так не думають: «Насчет поляков, которые «готовы включить украинский язык как иностранный в список учебных предметов» –очень сомневаюсь, а вот для будущих польских рабов знание языка хозяина – дело действительно полезное. Как и для самих хозяев. «Объединение с поляками» надо полагать начнется с оккупации Галичины. Украинский боженька, куда ж ты смотришь, разве за это проливал свою кровушку Бандера?!» http://surl.li/eqrqo

Ключовим, який викриває маніпуляцію пропагандистів є той факт, що від початку запровадження системи ЗНО в Україні серед іноземних мов, які включені до зовнішнього тестування є англійська, французька, іспанська, німецька. У ЗНО 2023 року ці мови теж є, але польської – ні! http://surl.li/eqrro

Другий аргумент – ЗНО з тієї чи іншої мови залишається на вибір того, хто складає тестування. Тобто можна вибрати будь-яку з чотирьох наявних. Наприклад, якщо у майбутньому абітурієнт моє намір вступати до вишу у Німеччині чи Франції, то відповідно він обирає ці мови, бо наявність цих ЗНО сприятиме зарахуванню до навчальних закладах у цих країнах.

За аналогією може бути додана і польська. Бо в умовах інтеграції навчальних процесів між двома країнами, це буде добрим допоміжним фактором при вступі у польські виши українців.

 

ВИСНОВОК

  • Пропаганда відверто маніпулює, подаючи пропозицію про можливе включення польської мови до предметів ЗНО, як факт «поневолення» українців.
  • Цей вкид черговий у серії широкомасштабної ІПСО росії по дискредитації Україно-Польських відносин від початку війни 24 лютого 2022 року.
  • Навіть якщо рішення про включення польської мови до предметів ЗНО буде прийнято, то його складання буде не обов’язковим, а варіативним. Як і вибір інших іноземних мов, що зараз є у переліку ЗНО.  

 

Матеріал підготовлено фахівцями видання “Запорізький центр розслідувань” 

Читати статтю
Back to top button
Optimized with PageSpeed Ninja