На платформі Facebook систематично поширюються неправдиві пости корейською мовою з неправдивим твердженням про нібито здатність протималярійного препарату гідроксихлорохіну лікувати коронавірус.
Подібні повідомлення почали поширюватися у грудні 2020 року. Їх основна небезпека полягає у применшенні серйозності зараження вірусом SARS-CoV-2, незважаючи на хвилю підтверджених випадків захворювання у Південній Кореї, про що повідомляє французьке інформаційне агентство AFP.
ВИКРИТТЯ
Представники організації Korean Pharmacists for Democratic Society заявили представництву агентства AFP, що гідроксихлорохін не має здатності виліковувати Covid-19. Отже, такі пости розповсюджують дезінформацію. Станом на 5 січня 2021 року у результаті численних міжнародних досліджень цей протималярійний препарат виявився неефективним проти вірусу.
Витримки з корейської публікації містять наступний текст:
«Covid-19 більше не страшний. Перш ніж у вас підвищується температура, коли ви просто починаєте відчувати себе погано, одночасно прийміть жарознижуючий засіб та ліки від застуди».
«Ліками від застуди називається гідроксихлорохін. Його можна придбати в аптеці».
«Президент Бразилії отримав негативний тест після прийому цього препарату».
Станом на 5 січня 2021 року Південна Корея зафіксувала 64 979 випадків заражень на коронавірус, 1 007 з яких — летальні. Повідомляється, що загальна кількість підтверджених тестів різко зросла з середини грудня.
Протягом перших місяців пандемії Covid-19 гідроксихлорохін рекламували як потенційний препарат, який може запобігти або вилікувати коронавірус. Однак, трохи згодом багаторазові дослідження не показали значних переваг використання гідроксихлорохіну, про що повідомили у агентстві AFP 22 травня 2020 року.
Управління з питань харчових продуктів і медикаментів США дозволило використовувати гідроксихлорохін як засіб лікування Covid-19 навесні 2020 року, але пізніше скасувала своє рішення у червні, зробивши заяву про те, що препарат «навряд буде ефективним» у боротьбі з цією хворобою.
Окремо результати фінансованого британським урядом дослідження RECOVERY показали, що гідроксихлорохін не мав ніякої користі для пацієнтів, госпіталізованих із Covid-19.
«Сьогодні попередні результати дослідження RECOVERY цілком зрозумілі — гідроксихлорохін не знижує ризик смерті для пацієнтів, госпіталізованих з новою хворобою», — зазначив епідеміолог Оксфордського університету Мартін Лендрей, один із керівників дослідження, у своїй заяві, яка була опублікована у червні 2020 року.
Всесвітня організація охорони здоров’я (ВООЗ) також заявила у червні 2020 року, що відмовляється від гідроксихлорохіну у своєму вивченні процесу лікування коронавірусу після того, як отримані дані засвідчили неефективність препарату.
Лі Донг Ген, директор організації Korean Pharmacists for Democratic Society, сказав, що гідроксихлорохін — це препарат, який використовують для профілактики та лікування малярії, а не для лікування Covid-19.
«Гідроксихлорохін — це ліки, які у Південній Кореї можна отримати за рецептом», — сказав він під час телефонного інтерв’ю 4 січня 2021 року. «Люди повинні суворо дотримуватися професійних медичних рекомендацій, приймаючи цей препарат, оскільки це може викликати побічні ефекти з боку серцево-судинної системи».
Президент Бразилії Жаїр Болсонаро заявив, що приймав гідроксихлорохін після зараження Covid-19. Він пропагував препарат як засіб лікування вірусу SARS-CoV-2, незважаючи на численні дослідження, результати яких виявили, що він не приносить користі інфікованим пацієнтам, як зазначено у звіті AFP.