ТОП найгучніших фейків про конспірологічні теорії і коронавірус – Без Брехні
Луганщина

ТОП найгучніших фейків про конспірологічні теорії і коронавірус

“Теорії змов” і конспірологічні теорії навколо пандемій небезпечних хвороб і вакцинацій від них – тема не нова. Проте мало хто замислюється над наслідками інформаційних атак. А вони інколи вражають. Наприклад вбивство лікарів, що вакцинували від  поліомієліту в Пакистані у 2012 році. Їх насильницькі смерті передували чутки про “хитрий план” американців, що під виглядом “вакцинації” стерилізують мусульманське населення. Не минула “конспірологія” і “теорії змови” і ситуацію навколо коронавірусної інфекції. І можна б було не звертати на них уваги, якби люди не “велись” й не вірили цим вкидам на другому році пандемії, яка припадає на листопад-грудень. Тож варто пригадати найгучніші з них, аби не попасти в інформаційну халепу знову. 

 

Фейк 1. Коронавірус – вивели штучно в лабораторії

Новий коронавірус виник у кажанів у Китаї наприкінці минулого року. Ним не маніпулювали і не створювали у лабораторних умовах. Про це заявила Всесвітня організація охорони здоров’я (ВООЗ), пише Радіо Свобода. Коронавірус не могли зробити штучно, бо його виявили спочатку у тварин – а саме в кажанів, а вже після ним заразилися люди. Коронавірус має природне походження про що свідчать дослідження CDC

Цікаво, що китайські дипломати розповсюджували чутки буцім-то їм вірус “підкинули” військові США. Спростування фейку про штучність нового вірусу Омікрону теж на слуху, про це писали на сайті “БезБрехні”. 

 

Фейк 2. Коронавірус – біозброя, яку застосовують проти інших країн

Фейк про те, що китайці навмисно “випустили” в світ коронавірус, щоб послабити інші країни мусується конспірологами на всі лади. І що цікаво, китайцям, закидають головним обвинуваченням те, що вони змогли самі швидко затушити спалах коронавірусу на території своєї країни,  а далі він шириться безперешкодно і зупинити його неможливо. Самі ж китайці й дружні до них країни обвинувачують США в тому, що то вони “підкинули” їм коронавірус, щоб однополярно правити Світом, а потім втратили над ним контроль. Доказом того, що це фейк свідчить той факт, що пандемія коронавірусу вражає людей по всьому Світові, а не вибірково, як би то була справді біозброя. Так станом на 28 грудня 2021 року у світі на ковід-19 перехворіло 282 млн людей, майже 5,5 млн – померло. 

 

Фейк 3. Коронавірусна пандемія створена, щоб перетворити людей на рабів

Деякі конспірологи пішли ще далі у фейкових теоріях, що нібито не сам коронавірус небезпечний для людини, а вакцина, яку їй вводять разом з мікрочіпами, щоб стежити за нею і керувати її поведінкою через супутники, подавляючі її власну волю.

І тут головним “підозрюваним” та учасником у змові еліт проти людства стає Білл Гейтс, засновник Microsoft. І те що він надає кошти на дослідження та створення вакцини проти коронавірусної інфекції йому ж і закидають як обвинувачення. А ще йому конспірологи нагадують, як він ще до початку пандемії предрікав у виступі на конференції TED Talks, що причиною загибелі мільйонів людей в 21 столітті стане «вкрай заразний вірус, а не війна». Тепер Білл Гейтс змушений спростовувати ці фейки у численних інтерв’ю і доводити, що він ніколи не займався розробкою мікрочіпів, а п’ять років тому нічого не знав про коронавірус. 

Про коронавірусні фейки більше  читайте на сайті БезБрехні в статті  “ТОП-10 найдивніших фейків про COVID-19”

 

Фейк 4. Вакцини створені, щоб викликати у людей безпліддя та імпотенцію

Для людей, які критично мислять поява вакцини від ковіду дала надію, що з пандемією можна буде швидко покінчити. Але ж до природної мутації вірусу, що става цьому на завад,і додаються ще й конспірологічні теорії, де людям нав’язувалася думка, що через щеплення буде контролюватися чисельність населення, а саме через безпліддя та імпотенції. Ніяких достовірних підтверджень цього немає.

У світі не зареєстровано жодного випадку безпліддя або імпонтенції, яке виникло внаслідок вакцинації проти COVID-19 пишуть на офіційному сайті МОЗ. 

Ще про маніпуляції з вакцинації читайте в статті МАНІПУЛЯЦІЯ статистикою ВООЗ про 2,5 мільйона побічних ефектів від вакцини COVID-19.

 

Як відрізнити теорію змови від правди

1.Теорії змови виступають в ролі альтернативних моделей пояснення і завжди суперечать офіційним версіям.
2.Теорії змов завжди дуже детальні і уважні до нюансів. При їх читанні складається враження, що їх неможливо заперечити.

3.Вживання словосполучень «таємний уряд», «корпорації» та дієслів «обманюють», «приховують», «замовчують».

 

Авторка. Марія Соколова, troyitske.city

Матеріал підготовлено в рамках ініціативи «Мережа регіональних проектів з протидії дезінформації» за підтримки National Endowment for Democracy (NED) при менторстві ресурсу «БезБрехні»

Читати статтю
Back to top button
Optimized with PageSpeed Ninja