Як пропаганда «знищила танк Leopard 2», який насправді виявився комбайном – Без Брехні
ВолиньФактчекФактчек-регіон

Як пропаганда «знищила танк Leopard 2», який насправді виявився комбайном

Російська пропаганда потрапила у пастку, яку сама і створила – міф про другу армію світу та перемогу, яка ось-ось вже на обрії треба підтримувати постійно, аби ватний електорат не здувся у своїй сліпій вірі. Проте, чим довше йде війна – тим складніше пропагандистам вигадувати «пабеди», бо як казав другий президент України Леонід Кучма – «так це вже було!». Тому вкиди інформаційних посіпак кремля дедалі стають примітивнішими. Крайній з них (але нажаль не останній) – про знищення танку Leopard 2, який насправді виявився… сільськогосподарським комбайном.

 

В цій історії більше цікаво не те, як фактчекери та осінтери буквально з льоту вкрили брехню пропагандистів, а те, як самі пропагандисти це роздмухували і поширювали на своїх інформаційних сміттярках.

Чергове начебто «знищила танку Leopard 2» подавалося пропагандою, як подію, що за своїм значенням ледь не перевершує зустріч з мешканцями Альфи Центаври.

Так зване міноборони рф приділило цій події окреме повідомлення. «Інформацію» супроводжувало відео, яке мало надати повідомленню достовірності. Проте відео нагадувало черговий «мультик» такого ж гатунку, яким колись супроводжували виступ бункерного диктатора про аналоговнєтні ракети.

Далі низка топових пропагандистських телеграм-каналів підхопили повідомлення.

Одна з топ-пропагандисток кремля у своєму телеграм-каналі із захватом анонсувала мега подію – «із хвилини на хвилину очікуємо відео знищення Леопарда»…. Далі – «ось і довгоочікуване». Напевно в цей момент вся росія – від Нової Землі до Камчатки – встала нарешті з колін і під 100 грам заспівала свій гімник… Бо саме таку атмосферу створила навколо цієї фейкової події пропаганда. Бо це ж Леопард! Це ж ого! Це ж «пабєда»!

Тобто навіть на рівні фейку в мізки ватної аудиторії вкладався маніпулятивний зміст, неіснуючої події – мовляв, «знищили один – знищимо і всі інші». Проте на війні ця формула не працює від слова зовсім.

Щодо змісту самого відео, то з перших хвилин його появи в інформаційному просторі за низкою ознак було зрозуміло, що то зовсім не Leopard 2:

– відео, яким супроводжувався вкид мало добру роздільну здатність, практично повну відсутність характерної вібрації кадру (бо як повідомило міноборони рф, «танк» було знищено з гелікоптера ракетою ПТУР);

– силует цілі мав значну висоту (танкові силуети – значно нижчі);

– при наближенні зображення на цілі проглядалася наявність двох коліс. Це при тому, що Леопард взагалі гусенична бойова машина. Деякі російські пабліки писали, що це французький колісний танк АМХ-10. Але він має три колеса на борт, а не два;

– горизонтальний предмет на цілі, який мав показати глядачу, що то танкова гармата мав на кінці загин, який чітко проглядався. Крім того, «гармата» була значно коротша за довгі танкові стволи.

– саме за такими деталями ціль, яку пропагандисти видавали за танк було ідентифіковано, як сільськогосподарський комбайн. http://surl.li/hsubr

 

 

Матеріал підготовлено фахівцями видання “Брехунець”  

Ще по темі:

Читати статтю
Back to top button
Optimized with PageSpeed Ninja