Як українські політики носять фейкові «блокатори вірусів» | Чому це не працює проти COVID-19 – Без Брехні
COVID-19. Правда і міфиФактчек

Як українські політики носять фейкові «блокатори вірусів» | Чому це не працює проти COVID-19

Деякі українські політики час від часу з’являються на публіці з бейджами або  брошками, які маркетологи назвали «блокаторами вірусу». Одразу відзначимо, що ці псевдо-медичні речі аж ніяким чином не позиціонуються як ті, що блокують коронавірус. Проте вони користуються популярністю серед російських блогерів та політиків саме сьогодні – на фоні пандемії COVID-19.  Деякі з українських публічних людей теж вдягають свої «блокатори».

Ми зібрали декілька аргументів про те, що брошки та бейджи під назвою «блокатор вірусів» є фейком і не допомагають уникнути зараження коронавірусом, як і іншими вірусами.

ВЕРДИКТ: ФЕЙК / ДЕЗІНФОРМАЦІЯ

ПЕРЕВІРКА

Народна депутатака Наталя Королевська прийшла на політичне ток-шоу «Пульс» каналу «112.Україна» 30 червня. А народний депутат Микола Тищенко був помічений з таким блокатором ще у травні.

Народним обранцям України слід було звернути увагу на те, що в сусідній країні бедж не допоміг як мінімум прес-секретарю президента РФ Дмитру Пєскову, який в квітні носив «блокатор», а на початку травня його з дружиною госпіталізували. У прес-секретаря діагностували двосторонню пневмонію і підтвердили зараження COVID-19. Отже «блокатор» не спрацював.

Сам Пєсков до захворювання так описав журналістам використання бейджа: «Я не знаю, допомагає він чи ні, я його в аптеці (купив – ред.). Кожен зараз носить все, що можна, з точки зору якихось превентивних засобів. Я, чесно кажучи, не впевнений, що він якось допомагає. Я читав, що нові експерти кажуть, що це може бути шкідливо. Тому точно не знаю».

І дійсно, вже з’явилися дослідження які стверджують, що «блокатори» можуть зашкодити людині.

Ось так виглядають «засоби захисту від вірусів» на російському та українському сайтах з продажу товарів. «Блокатори» можуть позиціонуватися як розроблені в Японії і виходити на ринки під різними брендами.

Обидва види «блокаторів», за твердженням виробників, виділяють діоксид хлору, який здатний пригнічувати життєдіяльність бактерій і вірусів в радіусі близько метра. Проте даний компонент використовується для дезінфекції твердих поверхонь, а проти COVID-19 він марний.

Як ми вже казали, виробники не пишуть в інструкціях до «блокаторів» про те, що вони ладні впоратися з коронавірусом. Просто він відлякує якісь віруси, без уточнень.

Управління з санітарного нагляду за якістю харчових продуктів і медикаментів США (FDA) рекомендує не використовувати подібні «відлякувачі», а також спреї, серветки і «очисники» повітря, в яких застосовується діоксид хлору. Такі засоби віднесли до небезпечних з точки зору помилкового почуття безпеки: вони, як стверджують в FDA, ніяк не впливають на коронавірус.  Але вони можуть бути шкідливими для здоров’я людини. Наприклад, викликати дихальну недостатність, порушення серцевого ритму, низький кров’яний тиск, викликаний зневодненням, гостра печінкову недостатність та інше.

Читати статтю
Back to top button
Optimized with PageSpeed Ninja