Німецький фейк, що українці отримують соціальні виплати без перевірок – Без Брехні
ЗапоріжжяФактчекФактчек-регіон

Німецький фейк, що українці отримують соціальні виплати без перевірок

В Німеччині, як і в інших країнах Європи, почастішали спроби дискредитації біженців з України. Основною претензією є, що українці не працюють, а живуть за рахунок громадян, що сплачують податки.

В TikTok  1,3 мільйона переглядів  та понад 49 000 лайків набрала відеорозповідь жінки з ніком Вів’єн, яка обурюється, що під час відпочинку на Тенеріфе нібито зустріла українців, які приїхали на відпочинок коштом соціальних виплат. Жінка звинувачує уряд, що українці отримують і витрачають виплати по безробіттю без жодних перевірок, а до того ж у них є ще й робота в Україні. Це відео масово поширили також  в Telegram ( туттуттут) і Facebook.

Відео не має фактичних даних для перевірки тих “українців”, яких нібито зустріла авторка. Проте для українців діють ті самі умови, що й до всіх людей, які претендують на соціальні пільги: вони повинні довести, що не можуть фінансувати свої витрати на проживання за рахунок власних доходів.

Федеральне міністерство праці та соціальних справ (BMAS) пояснює на своєму веб-сайті, що виплата “Громадянських грошей” Bürgergeld призначена для забезпечення «гуманного мінімуму прожиткового мінімуму» та доступні для людей, які мають надто низький дохід.

За даними Федерального агентства зайнятості будь-яка особа віком від 15 років, яка ще не досягла пенсійного віку, проживає в Німеччині, може працювати щонайменше три години на день і потребує допомоги, оскільки заробляє занадто мало, може претендувати на отримання громадянської допомоги. Отримати громадянську допомогу може також кожен, хто проживає в громаді з потребуючим.

Крістіан Людвіг, прессекретар Федерального агентства зайнятості, прокоментував німецьким фактчекерам: «Українці, як і всі інші заявники, повинні подати необхідні документи, такі як довідки про доходи та майно».

 

Щодо відпустки на Тенеріфе

Кожен, хто отримує громадянську допомогу в Німеччині, має право на так звану «тимчасову відсутність», тобто не залишатися за місцем проживання чи подорожувати. Протягом календарного року допускається 21 день відсутності.

Центр зайнятості наголошує: “Ви юридично зобов’язані завчасно повідомити нас заздалегідь і отримати нашу згоду, якщо ми не можемо з вами зв’язатися. Якщо ми погодимося, що з вами неможливо зв’язатися, ви продовжуватимете отримувати громадянську допомогу та матимете медичне страхування на цей час. Зазвичай ми можемо дати вам згоду перед початком вашої подорожі. Будь ласка, зв’яжіться з нами вчасно.

Ваше право на громадянську допомогу втрачається, якщо ви подорожуєте, не повідомивши нас заздалегідь. В окремих випадках можливі винятки. Дізнайтеся більше про це заздалегідь у своєму центрі зайнятості.”

Чи можуть біженці отримувати виплати та продовжувати працювати в Україні?

Не всі люди, які отримують допомогу, є безробітними. Деякі заробляють своєю працею так мало, що цього не вистачає на себе. Тому навіть за наявності роботи вони можуть поповнити цей низький дохід за рахунок соцвиплат. В будь-якому разі всі отримувачі подають відомості про свої доходи, які уряд Німеччини регулярно перевіряє.

Якщо мова йде не про віддалену, а про стаціонарну роботу в Україні, то це навряд чи можливо, адже отримання виплат вимагає постійної присутності, щоб Центр зайнятості міг викликати вас любої миті.

 

Матеріал підготовлено фахівцями видання “Запорізький центр розслідувань”

Читати статтю
Back to top button
Optimized with PageSpeed Ninja