«Якщо ми нічого не робили, то що відкрив Зеленський?» – як нардеп від ЄС Артур Герасимов «позбавляв досягнень» Андрія Богдана – Без Брехні
Фактчек

«Якщо ми нічого не робили, то що відкрив Зеленський?» – як нардеп від ЄС Артур Герасимов «позбавляв досягнень» Андрія Богдана

В ефірі політичного ток-шоу «Свобода слова Савіка Шустера» від 6 вересня 2019 р. в суперечку вступили голова Офісу Президента України — Андрій Богдан та нардеп від «Європейської солідарності» – Артур Герасимов. Останній навів декілька тез, правдивість яких перевірили журналісти «БезБ».

 

ТЕЗА 1: (39:20) «Якщо ми нічого не робили, то що вчора відкрив Володимир Зеленський? А я поясню – він відкрив вчора будинок – антикорупційний суд, який повністю був створений за часів президентства Петра Порошенка»

ВЕРДИКТ: ПРАВДА

ДОКАЗИ І АРГУМЕНТИ:

У 2016 році в Україні починають реалізовувати судову реформу. Дещо раніше, у 2014 Петро Порошенко ініціював створення Ради з питань судової реформи, яка повинна підготувати та подати главі держави пропозиції щодо стратегії формування судоустрою та судочинства.

Стратегія сталого розвитку «Україна — 2020», запропонована П. Порошенком, поділяє судову реформу на два етапи:

Невідкладне оновлення законодавства, спрямоване на відновлення довіри до судової влади в Україні;

Системні зміни в законодавстві: прийняття нової Конституції України та на основі відповідних конституційних змін — нових законів, що стосуються судоустрою та судочинства, інших суміжних правових інститутів.

Велика судова реформа, що складається із Закону «Про внесення змін до Конституції України (щодо правосуддя)», та нового Закону «Про судоустрій і статус суддів», була прийнята без суттєвого обговорення Верховною Радою 2 червня 2016 року. Відповідно до останнього, на створення Вищого антикорупційного суду влада має 12 місяців з дня вступу в силу відповідного Закону «Про вищий антикорупційний суд» – червень 2018 р. І розпочати роботу судді мають за рішенням зборів цього суду.

Однією з причин ухвалення реформи стала вимоглива позиція послів «Великої сімки» та Міжнародного валютного фонду.

Вищий антикорупційний суд дійсно був сформований навесні 2019 року – 11 квітня 38 суддів склали присягу. Тобто, за часи правління президента Порошенка. А 7 травня судді Вищого антикорупційного суду прийняли рішення про початок своєї роботи 5 вересня 2019 р.

 

ТЕЗА 2: (39:34) «Ви прийняли законопроєкт про недоторканність Петра Порошенка».

ВЕРДИКТ: ПРАВДА

ДОКАЗИ І АРГУМЕНТИ:

Дійсно, прийнятий верховною новою Верховною Радою 9 скликання проєкт Закону №7203, який передбачав зняття депутатської недоторканності, внесений до ради Петром Порошенком у часи його президентства – 17.10.2017.

загруженное.png

 

ТЕЗА 3: (40:06) «Я ходжу на роботу постійно – подивіться на сайт Верховної Ради»

ВЕРДИКТ: ПРАВДА з ознаками МАНІПУЛЯЦІЇ

ДОКАЗИ І АРГУМЕНТИ:

Згідно з інформацією на сайті Верховної Ради України, Артур Герасимов був присутнім на всіх (на даний момент) трьох засіданнях нового парламенту.

Та обіймаючи посаду народного депутата 8 скликання пан Герасимов таки прогулював засідання, адже без поважних причин був відсутній 22 рази. Ще 20 – у відрядженнях. Присутній – 539. Такі дані письмової реєстрації депутата.

За даними електронної реєстрації, пан Герасимов був відсутній 36 разів, а присутній – 553.

І хоч прогулів набагато менше, ніж робочих днів, сказати, що пан Герасимов постійно ходить на роботу – не можна.

 

Автор: Артем Листопад

Читати статтю
Back to top button
Optimized with PageSpeed Ninja