Як противники вакцинації – антивакси – використали пандемію Covid-19 для своєї популяризації – Без Брехні
Фактчек NEWS

Як противники вакцинації – антивакси – використали пандемію Covid-19 для своєї популяризації

«Як технологічні гіганти отримують вигоду від дезінформації щодо вакцинації». Такою є назва звіту, оприлюдненого некомерційною організацією «Центр із протидії цифровій ненависті». Серед висновків – достатньо цікаві і несподівані констатації.

Covid-19 –можливість для зростання сайтів, які направлені проти вакцинації

«Наше розслідування 409 англомовних облікових записів у соціальних медіа показує, що зараз у них 58 мільйонів підписників, – повідомляють фахівці. – Для 147 найбільших акаунтів із 49 мільйонами підписників ми підрахували, що з 2019 року вони набрали щонайменше 7,8 мільйона підписників, що дало приріст на 19%. Цей рух є найсильнішим у Facebook…

У нашій добірці групи та сторінки, які направлені проти вакцинації. Наприклад, у Facebook налічують понад 31 мільйон підписників, що становить понад половину підписників усіх облікових записів, які ми досліджували. У цих облікових записів є майже 17 мільйонів підписників на YouTube і 7 мільйонів в Instagram. Трохи менше у Twitter – 2 мільйони підписників…»  

… Але Instagram наздоганяє!

На Instagram припадає більше половини противників вакцинації під час пандемії Covid. Роберт Френсіс Кеннеді-молодший використовував тенденцією поширення противників вакцинації, застосовуючи свою репутацію екологічного активіста в поєднанні з графічними мемами, які добре працюють у форматі Instagram. Так він просував теорії змови про Білла Гейтса та про сигнали 5G. Його PR-компанія виявилася вдалою – він набрав понад 336 000 підписників за кілька місяців.

Режисер та противник вакцинації Дель Бігтрей та відомий діяч Nation of Islam Rizza Islam також застосували Instagram як середовище для поширення антиваксних поглядів. За рахунок цих мереж вони збільшивши аудиторію своїх шанувальників на 187 000 підписників.

Цей стрімкий ріст контрастує з повільнішим зростанням у Facebook, де, здається, нова політика щодо антивакцинової дезінформації мала обмежуючий вплив на багато груп та сторінок.

Використання соціальних медіа та відмова від вакцини пов’язані між собою

Нове опитування, проведене у США та Великобританії серед 2861 дорослих, замовлене від YouGov, вказує на те, що відмова від вакцини та використання соціальних медіа пов’язані між собою. На сьогодні занадто мало людей планують отримати щеплення від коронавірусу.

Серед тих, хто використовує соціальні медіа більше ніж традиційні засоби масової інформації, для доступу до новин та оновлень про Covid, 63% у Великобританії та 56% у США кажуть, що вони обов’язково або, ймовірно, отримають вакцину. Це порівняно з 72% у Великобританії та 66% у США серед тих, хто отримує більше інформації з традиційних, а не соціальних медіа.

Інші дослідження підтверджують таку ж тенденцію. Воррен Корнуолл написав минулого місяця в Science:

«В останніх опитуваннях було виявлено, що лише 50% людей у Сполучених Штатах готові отримувати вакцину, а ще чверть коливається. Деякі громади, яким найбільше загрожує вірус, також є найбіднішими. Серед чорношкірих людей, на які припадає майже чверть смертей від COVID-19 у США, 40% заявили, що не будуть вакцинуватися згідно з опитуванням в середині травня від Associated Press та Університета Чикаго. У Франції 26% заявили, що не будуть отримувати вакцину від коронавірусу».

Коронавірус не такий небезпечний, як про це кажуть?

Фахівці Інституту Інтернету в Оксфорді публікують «щотижневі брифінги щодо поширення інформації про коронавірус по декількох платформах соціальних медіа». Вони використовуючи дані з Facebook та Instagram (через CrowdTangle), Twitter, Reddit та YouTube.  Станом на 1 липня 2020 року, однією з ключових тем у цих мережах було «продовження розповідей про те, що коронавірус не такий небезпечний, як зображено».

Читати статтю
Back to top button
Optimized with PageSpeed Ninja