Але як Вотерс з такими сов’єтськими поглядами міг грати “Червону Калину” – славень січових стрільців? А він і не грав. Вотерс це не Пінк Флойд уже понад тридцять шість років. Він пішов з гурту ще 1985 року. Юридичні права на Pink Floyd та пісні залишилися за гуртом, попри спроби Вотерса через суди заборонити діяльність групи. У 2008 році помер клавішник Райт і Pink Floyd не могли гастролювати без нього: «Дуже шкода, – сказав BBC Девід Гілмор, – але це кінець».
Проте у квітні 2022 року Гілмор і барабанщик Нік Мейсон возз’єдналися як «Pink Floyd» разом із басистом Гаєм Праттом і записали трек Hey, Hey, Rise Up! на підтримку України. Девід Гілмор сказав виданню Гардіан “Це Pink Floyd, якщо це я і Нік”.
Тому Вотерс хоч і співзасновник (50 років тому) групи, але не представляє Pink Floyd. Згадка його в заголовках у прив’язці до гурту потрібна саме з метою просунути тезу, що потрібні переговори, і ось навіть симпатики України, які грають “Червону калину”, вже говорять про це.
Тема “безальтернативності перемовин” зараз просувається через всіх можливих спікерів. Певно всі бачили як премєр угорщини Орбан носиться з тезою перемовин з росією. За останні два тижні він двічі заявляв, що війною росію не перемогти, треба, щоб США сідали домовлятися. Звісно ж європейські лідери не підтримали таку відверто проросійську позицію. Угорщину ЄС взагалі уже не перший рік штрафує за антидемократичні закони. Але головне показати, що “не все так однозначно у підтримці України”.
А вчора вже Ердоган нібито заявив, що говорив з путіним про проведення перемовин його з Зеленським в Туреччині.
Звісно заявам росії через Туреччину віри мало: згадайте лише заяву міністра оборони Туреччини, що це не росія стріляла по одеському порту, яку росія заперечила вже наступного дня. Проте таким чином тема перемовин не сходить з заголовків змі, для цього в хід ідуть давні “друзі росії” серед політиків і навіть рок-виконавці – фанати СРСР.