Користувачі соціальних мереж Instagram та Facebook активно поширюють зображення трьох астронавтів без шоломів на фоні місячної поверхні. Підписи незмінно стверджують: «Ці хлопці на Місяці скористалися моментом, аби зняти свої шоломи для фото». Фактчекери з ресурсу Reuters визначили справжнє походження зображення.
Цей «знімок» різні акаунти використовують як незаперечний доказ теорії про те, що висадка на супутник Землі була постановочною. З прикладами подібних повідомлень можна ознайомитися за посиланнями: тут, тут, тут, тут і тут.
Однак спеціалісти з перевірки фактів дізналися, що поширене зображення насправді є фотографією навчань, що їх проводили у Космічному центрі імені Джона Кеннеді у Флориді. Знімок був зроблений 19 лютого 1972 року.
Зображення доступне для перегляду на сайті відомства NASA з підписом: «Екіпаж “Аполлона-16” позує під час навчань у Космічному центрі Кеннеді. Зліва направо показані пілот місячного модуля Чарльз М. Дюк, командир Джон У. Янг і пілот командного модуля Томас К. Маттінглі II (фото НАСА 72-H-249) ». Безпосередньо місія «Аполлон-16» стартувала 16 квітня 1972 року і тривала до 27 квітня того ж року.
Отже, пости про трьох астронавтів без шоломів нібито на поверхні Місяця не є доказом того, що посадка на супутник Землі була інсценована. Подібні повідомлення є дезінформацією, оскільки розповсюджена фотографія була зроблена під час навчань у Космічному центрі Кеннеді у лютому 1972 року.